Повітря, яким ми дихаємо, приносить в наш організм один з найважливіших компонентів життєдіяльності людини — КИСЕНЬ, який регулює всі окислювальні реакції організму. В результаті ми отримуємо енергію, необхідну для життя. Кисень становить лише одну п'яту частину повітря, але цього достатньо для нормальної життєдіяльності живого організму.
Життя в сучасному місті з його загазованістю, невеликою кількістю зелених насаджень, призводить до хронічної нестачі кисню в органах і тканинах людини — розвивається гіпоксія, що викликає головні болі, запаморочення, безсоння, зниження працездатності, поява болю в кістках і суглобах, хребті. Загострюються хронічні захворювання серцево-судинної системи, органів дихання, ЦНС та інші проблеми, знижується настрій, з'являється апатія і відчуття постійної втоми. Організм просить про допомогу.
При виникненні будь-якої патології в організмі надходження кисню до хворого органу ускладнюється через спазм судин, набряк тканин або запалення. У цих умовах доставка необхідної кількості кисню в орган неможлива і тут на допомогу повинні прийти методи, якими користуються лікарі.
З середини минулого століття на озброєнні лікарів з'явився ефективний метод, завдяки якому стала можливою доставка великої кількості кисню в будь-який орган і тканину організму для ліквідації кисневого голодування ураженої ділянки.
Спроби наситити організм киснем робляться здавна. Для цієї мети використовували кисневі подушки, створювали кисневі намети. Ще в 17-му столітті намагалися впливати на організм стисненим повітрям, надалі навіть були створені герметичні приміщення, в які подавали стиснене повітря під тиском. Перші лабораторії гіпербаричної оксигенації з'явилися в кінці 50-х — початку 60-х років 20 століття.
Метод лікування гіпербаричного кисню широко застосовується і в хірургічній практиці. Завдяки гарному насиченню тканин киснем значно швидше відбувається загоєння опікових поверхонь, мляво загоюються рани, швидше проходять набряки після пластичних операцій, а також прискорюється розсмоктування післяопераційних рубців.
На сьогоднішній день всі фахівці рекомендують баротерапію при лікуванні порушень статевої функції у чоловіків, що виникають внаслідок ураження простати та деяких інших причин імпотенції.
У здорових людей застосування методу ГБО значно підвищує адаптаційні можливості організму, знижує ризик виникнення захворювань. Сеанси в барокамері знімають втому, відновлюють сили після напруженої роботи, підвищують м'язовий тонус, мають антистресову, загальнозміцнювальну і тонізуючу дію, зменшують несприятливий вплив забрудненої атмосфери.
Пацієнти, які пройшли курс ГБО, відзначають збільшення працездатності та стабілізацію психоемоційного стану.
Використання баротерапії в лікуванні урологічних захворювань.